Méretarány kalkulátor - méretarány átváltás

advertisement

Hogyan lehet átváltani egy objektum méretarányát egy másikra? A válasz nem mindig olyan egyszerű, mint gondolnánk, de itt jön be a méretarány-konverziós kalkulátorunk. Azonnal átváltoztatja a méretarányokat, így ha valaha is tudni szerette volna egy objektum méretét más méretarányban, a méretarány-konverziós kalkulátorunk segíthet. Egyszerűen állítsa be a méretarányt, adja meg az objektum hosszát, és a kalkulátor meghatározza annak méretét bármely más méretarányban. A kalkulátor több mértékegységet is támogat, beleértve a millimétereket, a centimétereket, a métert, a kilométereket és a hüvelykeket.

Adja meg az objektum hosszát, amiről tudni szeretne, válassza ki, hogy melyik típusú egységben van (az alapértelmezett metrikus rendszer automatikusan kiválasztva lesz), majd állítsa be a méretarányt.

Skála tényező
:
Skála kiválasztása
Tényleges hossza:
Hosszúság a térképen/projektben:

A méretarány-kalkulátorról

A méretarány az az arány, amely az egy objektum bármely két pontja közötti távolságot és a modellben ugyanazokat a két pontot jelző távolságot jelenti. Például, ha egy térkép méretaránya 1:50 000, az azt jelenti, hogy egy egység a térképen 50 000 egységet jelent az életben.

A méretarány-kalkulátorunk lehetővé teszi, hogy a megadott méretarány alapján megtudja az objektum valódi méretét (ha megadja annak méretarányú méretét) vagy a méretarányú méretét (ha megadja annak valódi méretét). A méretarányt használhatja a hosszúságok és szélességek valóságos életből térkép-egységekre való átváltására, vagy fordítva.

A honlapunkon található eszköz (méretarány-kalkulátor) rendkívül hasznos eszköz, amely segíthet bárkinek meghatározni egy objektum méretét bármilyen méretarányban és hosszúság-egységben, mérföldtől milliméterekig.

Egy objektum mérete egy térképen vagy terveken gyakran méretarányban mérhető. Ezen a számon megtudhatod, hogy az objektum mennyire nagy vagy kicsi a valóságos méretehez képest. Ha hozzáférünk a méretarány-konverterhez, akkor azonban nincs szükséged ezekre a mérésekre. Egyszerűen adja meg az objektum hosszát centiméterekben (vagy bármely más mértékegységben), és a kalkulátor ad neked egy egyenértékű méretet bármely más térkép vagy tervek méretarányában. Nem számít, hogy centimétereket, mérföldeket, lábakat, kilométereket, hüvelykeket használsz - a kalkulátor minden hosszúság-egységgel dolgozni tud!

Jak vypočítat koeficient měřítka?

Koeficient měřítka se používá k indikaci proporce mezi velikostí objektu na mapě a velikostí stejného objektu ve skutečnosti. Chcete-li vypočítat vzdálenost mezi dvěma body na mapě, potřebujete znát koeficient měřítka mapy.
Existují dva způsoby, jak vypočítat koeficient měřítka:

Jakmile znáte koeficient měřítka, můžete ho použít k měření vzdáleností na mapě. Jen si dejte pozor na to, že koeficient měřítka se může lišit v závislosti na směru, ve kterém měříte.

Například, pokud má mapa měřítko 1:100, znamená to, že pro každou jednotku měření na mapě by bylo 100 jednotek tohoto stejného měření ve skutečnosti.

Naše kalkulačka vám umožňuje snadno vypočítat koeficient měřítka. Zadejte skutečnou délku a délku na mapě nebo projektu.

Jak používat kalkulačku měřítka?

Jak spočítat měřítko

Abyste mohli zjistit, s jakým měřítkem máte co do činění, musíte nejprve kliknout na symbol otevřené zámky , aby se změnil na uzamčený a pole, ve kterých je uvedeno měřítko, se stanou neaktivními.

Zaškrtnutý checkbox Aplikovat zobrazení způsobí výpočet měřítka s určitou přesností, ale díky tomu budeme mít měřítko uložené ve formě 1:n nebo n:1. Implicitně je zaškrtnutý.

Nyní v okně, kde jsou Reálná délka a Délka na mapě/projektu, musíte zadat odpovídající hodnoty a vybrat odpovídající jednotku (možné jednotky, pro které jsou prováděny výpočty, najdete níže).

Měřítko bude automaticky spočítáno a zobrazí se v prvním okně.

Přepočítávání rozměrů podle měřítka

Pokud známe měřítko, můžeme vypočítat zajímavé délky: skutečnou délku na základě délky na mapě nebo naopak délku na mapě na základě skutečné délky.

K tomu musíte zadat měřítko, pro které jsou prováděny výpočty, a poté zadat známou délku (skutečnou nebo na mapě/projektu). Neznámá hodnota se automaticky objeví ve druhém poli.

Pro délky (vzdálenosti) můžete vybrat jednotku, pro kterou poskytujeme data nebo ve které chcete znát výsledek. Například pokud poskytujeme skutečná data v metrech, vybereme symbol m pro pole se skutečnou délkou a pokud chceme výsledek v centimetrech, pro druhé pole (Délka na mapě/projektu) vybereme cm.

Vedle polí, ve kterých vybíráme jednotku, se nacházejí symboly zámků (otevřený a zavřený ). Pokud je zavřený, změna jednotky u této délky způsobí, že nebude přepočítána. Hrajte si s tím chvíli, brzy pochopíte, o co jde a jak to funguje.

Shrnutí

Využijte nadřazeného převodníka měřítka, abyste poznali skutečné rozměry (nebo naopak) na základě měřítka, které zadáte. Nebo zadejte skutečné rozměry a ty, které čtete z mapy, plánu nebo projektu, abyste spočítali měřítko.

Kalkulačka měřítka zvládne jakékoli měřítko, např. 1:20, 1:25, 1:50, 1:100, 1:500 atd... Převodník rychle převede zadaná data.

Díky tomuto nástroji je výpočet měřítka a přepočítávání měřítka skutečně snadné a rychlé. Kalkulačka měřítka byla vytvořena tak, aby fungovala správně nejen na počítači, ale i na telefonu nebo tabletech. Díky ní můžete snadno provádět operace a výpočty související s měřítkem.

Výpočet měřítka - měřítko kalkulačka Skala-regnemaskine: konvertering og beregning af skala Calculadora de escala: conversión y cálculo de escala Mittakaava Laskuri - mittakaava laskeminen Calculateur d'échelle: calcul et convertisseur d'échelle Kalkulator skala: konversi dan penghitungan skala Calcolatore di scala: conversione e calcolo della scala Schalen bereken - Schaal omrekenen Skala kalkulator: konvertering og beregning av skala Calculator de scară: conversia și calculul scalei Skalräknare: konvertering och beräkning av skala Scale Calculator